• 05 SIE 19
    Czasopisma US w nowym wykazie czasopism MNiSW

Resort nauki opublikował nowy wykaz czasopism i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Zostały w nim ujęte tytuły wydawane przez Uniwersytet Szczeciński.

Czasopisma US uwzględnione w nowym wykazie, które otrzymały 20 punktów:

• Acta Iuris Stetinensis
    • Folia Oeconomica Stetinensia
    • Przegląd Zachodniopomorski
    • Studia Językoznawcze
    • Przeszłość Demograficzna Polski
    • Studia Maritima
    • Autobiografia
    • Central European Journal of Sport Sciences and Medicine
    • Analiza i Egzystencja
    • Studia Koszalińsko-Kołobrzeskie
    • Colloquia Germanica Stetinensia
    • Rocznik Komparatystyczny

Nowy wykaz czasopism w znacznym stopniu opiera się na międzynarodowych bazach interdyscyplinarnych o dużym zasięgu, w których indeksowane są publikacje wysokiej jakości. Czasopismom naukowym i recenzowanym materiałom z konferencji międzynarodowych można było przyznać: 20, 40, 70, 100, 140 i 200 punktów – o czym decydowało ok. 400 czołowych polskich naukowców, reprezentujących wszystkie dyscypliny.

Zgodnie z Konstytucją dla Nauki każdy pracownik naukowy musi przedstawić do oceny swoje osiągnięcia (dotychczas wydziały wystawiały jedynie najlepszych pracowników). Badacze będą mogli wskazać do ewaluacji maksymalnie 4 publikacje w ciągu 4 lat.

WIĘCEJ INFORMACJI