• 16 MAJA 19
    DYKTANDO UNIWERSYTECKIE już w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę, 18 maja, o godzinie 11:00, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego – V Dyktando Uniwersyteckie.

Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych:

pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga – 2 000 zł, a trzecia – 1 000 zł.

Uczestnicy konkursu również i w tym roku spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem.

Dyktando Uniwersyteckie, którego inicjatorką jest prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, ma charakter cykliczny i tworzy nową regionalną tradycję corocznych zmagań z polską ortografią. Pierwszy raz odbyło się w maju 2015 roku z okazji XXX-lecia Uniwersytetu Szczecińskiego.