może tu
  • 22 MAJA 19
  EUROSTUDENT – ankieta dot. życia studentów

  EUROSTUDENT – ankieta dot. życia studentów

  Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Polskiej edycji ogólnoeuropejskiego badania na temat warunków życia i nauki.

   

   

  Największe europejskie przedsięwzięcie badawcze dotyczące życia studentów – EUROSTUDENT. Ankieta zajmuje ok. 15 minut i jest dostępna do końca czerwca. Podziel się swoją historią i doświadczeniami!

   

   

  EUROSTUDENT VII to kolejny międzynarodowy projekt badawczy, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy. Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz czwarty. Dość skomplikowana, wielostopniowa metodologia przesądza o unikatowości projektu, gwarantując trafność wyciąganych na jego podstawie wniosków.

   

  KLIK!

   

  Za realizację badania w Polsce odpowiada niezależna agencja badawcza PBS Sp. z o.o. na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kontakt: eurostudent@pbs.pl