może tu
  • 15 PAŹ 19
  Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota”

  Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota”

  Już w najbliższą sobotę, 19 października 2019 r., zostanie zainaugurowany rok akademicki 2019/20 na Uniwersytecie Dziecięcym „Mały poliglota”, działającym przy Instytucie Językoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Naukę rozpocznie 180-ciu małych studentów.

   

  Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota” jest pierwszą w historii Uniwersytetu Szczecińskiego uczelnią dla najmłodszych. Oferuje równoległą naukę dwóch języków obcych.

   

  Celem projektu jest promowanie i rozwijanie dwu- i wielojęzyczności wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat w województwie zachodniopomorskim poprzez umożliwienie im uczestnictwa w cyklicznych profesjonalnych zajęciach językowych o wysokim stopniu efektywności organizowanych w ramach uczelni wyższej.

   

  Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów języków obcych i realizowane w oparciu o autorskie programy obejmujące równoległe nauczanie dwóch języków obcych wspomagane zajęciami historyczno-kulturowymi oraz ogólnorozwojowymi profilowanymi z uwzględnieniem specyfiki regionu zachodniopomorskiego.

   

  Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się 19 października 2019 roku (sobota) o godz. 9.00 w auli Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (s. 116) przy ul. Wielkopolskiej 15 w Szczecinie. Mali studenci otrzymają indeksy i identyfikatory Uniwersytetu Dziecięcego „Mały poliglota”, wysłuchają studenckiej pieśni Gaudeamus igitur, a także – złożą uroczyste ślubowanie.

   

  Szczegółowe informacje:

  www.malypoliglota.usz.edu.pl

  www.facebook.com/UniwersytetDzieciecyMalyPoliglota

   

  Kontakt: dr Agnieszka Szlachta, malypoliglota@univ.szczecin.pl