może tu
  • 20 MAJA 19
  Juwenalia 2019

  Juwenalia 2019

  Już za chwilę rusza największe na Pomorzu Zachodnim studenckie święto – Juwenalia 2019! Studenci wszystkich Szczecińskich Uczelni będą mogli bawić się i świętować przejęcie miasta.

   

  Szczecińskie Juwenalia rozpoczynają się od tradycyjnego już, jedynego w Polsce, biegu nocnego, w którym niekoniecznie chodzi o bieganie. Studenci gromadzą się w nocy ze środy na czwartek pod Rektoratem Uniwersytetu Szczecińskiego, skąd zmierzają aż do Rektoratu ZUT’u. Nagrody czekają na tych najszybszych, ale również na tych najciekawiej przebranych. Był już czołg, statek, jeśli jesteście ciekawi jaki pojazd pojawi się w tym roku koniecznie bądźcie na biegu nocnym!

   

  W trakcie dnia studenci mogą skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji na campusie Chopina oraz za akademikiem Kordeckim, gdzie odbędzie się o godzinie 14.00 konkurs kulinarny – Płonące Gary. Wszyscy studenci oraz przedstawiciele Władz Szczecińskich Uczelni wspólnie, wyruszą w korowodzie by o godzinie 18.00 pod urzędem miasta odebrać klucze od prezydenta i przejąć Szczecin.

   

  W czwartek rozpoczynamy pierwszy z trzech dni koncertów, a kto się na nich pojawi? Gwiazdą szczecińskich Juwenaliów jest zespół, który od kilku pokoleń podbija nie tylko listy przebojów, ale także serca ludzi – mowa tu o zespole BAJM! Oprócz Bajmu gościć będziemy także Łydkę Grubasa.

   

  Piątek to bardzo sportowy dzień, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na Placu Grunwaldzkim można będzie zagrać w szachy, na Orliku przy ul. Kołłątaja w piłkę nożną, w Cybermachinie odbędzie się turniej e-sport. Juwenalia to również czas, w którym można poznać swoją drugą połówkę – specjalnie dla tych którzy jej poszukują w Tilt szybkie randki! W piątek na Juwenaliowej scenie pojawią się artyści, którzy zaczarują szczecińską publiczność – Łąki Łan, Krzysztof Zalewski i Nocny Kochanek.

   

  Sobota to dzień w którym organizatorzy Juwenaliów zapraszają na plażę! Wydarzenie Idziemy na plażę na Wyspie Grodzkiej, tradycyjnie już rozpocznie się bitwą na balony z wodą o godzinie 12:00. Oprócz tego od godziny 12:00 do godziny 17:00 odbędzie się impreza Silent Disco. Każdy z plażowiczów będzie miał okazję wziąć udział w nietypowej imprezie, podczas której będą puszczane trzy różne utwory na słuchawkach. Dodatkowo plażę urozmaici jeszcze występ cheerleaderek,tancerek pole dance i powraca Ćwierć mili na szpili!

   

  WIĘCEJ INFORMACJI: www.juwenalia.szczecin.pl