• 26 LUT 19
    Konkurs SONATA BIS 8 rozstrzygnięty

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło, 18 lutego 2019 r., listę rankingową w konkursie SONATA BIS 8. Wśród laureatów znalazło się dwoje naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy otrzymali wsparcie finansowanie.

Nagrodzeni zostali:

• Dr Dorota Skała (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) Dochodowość i wypłaty dywidendy banków Europy Środkowo-Wschodniej a stabilność struktur zarządczych i akcjonariatu 760 564 zł

• Dr Jarosław Paturej (Wydział Matematyczno-Fizyczny) Projektowanie molekularne polimerów o unikalnych własnościach fizycznych 2 069 300 zł

SONATA BIS 8  jest konkursem skierowanym do osób posiadających przynajmniej stopień naukowy doktora uzyskany w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Jego celem jest powołanie nowego zespołu badawczego, w którym poza kierownikiem projektu, nie może być osób posiadających stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł naukowy. Projekty mogą trwać 36, 48 albo 60 miesięcy.