może tu
  • 15 STY 20
  Kurs dla obywateli Ukrainy – rozpoczęcie trzeciej edycji

  Kurs dla obywateli Ukrainy – rozpoczęcie trzeciej edycji

  Uniwersytet Szczeciński, którego misją jest prowadzenie działalności naukowej, dydaktycznej, ale i również kulturotwórczej, wobec dostrzeżenia coraz powszechniejszego zjawiska migracji obywateli Ukrainy i wyboru na miejsce do życia naszego regionu, podjął decyzję o organizacji kursu pn. „Nowe kompetencje w nowym kraju – kurs dla obywateli Ukrainy”. W najbliższą sobotę rusza trzecia, ostatnia już, edycja kursu. Projekt jest dofinansowany z funduszy europejskich.

   

  Kurs ma za zadanie wspomóc integrację obywateli Polski i Ukrainy oraz ułatwić asymilację w naszym regionie obywatelom Ukrainy. Kluczem do tego jest przełamanie bariery językowej i kulturowej: poprzez organizację zajęć z zakresu praktycznej nauki języka, ekonomii, prawa, nauk społeczno-politycznych oraz wprowadzenia elementów stanowiących prezentację miasta Szczecin i jego administracji.

   

  Tematyka spotkań poświęcona jest zagadnieniom związanym m.in. z pracą, prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, prawom i obowiązkom obcokrajowców podczas pobytu w Polsce, zasadom korzystania z opieki medycznej i ubezpieczeń zdrowotnych, studiom oraz obowiązkowi i strukturze szkolnictwa w naszym kraju.

   

  Rozpoczęcie trzeciej edycji kursu odbędzie się 18 stycznia, o godzinie 9.00, w sali 04/05, przy ul. Mickiewicza 64. Osobą do kontaktu będzie prof. Katarzyna Włodarczyk, tel. 501 095 111.

   

  W spotkaniu udział wezmą: Henryk Kołodziej – konsul honorowy Ukrainy, prof. Jacek Styszyński – prorektor ds. kształcenia US, prof. Katarzyna Włodarczyk – koordynatorka projektu oraz przedstawiciele wykładowców.