może tu
  • 03 LIP 19
  Medale w boksie dla US

  Medale w boksie dla US

  W dniach 26-29 czerwca w Łomży odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w boksie. Reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyli 3 medale – dwa złote i jeden srebrny.

   

  Sylwia Kusiak, studentka II roku studiów II st. kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami (Wydział Filologiczny), zdobyła złoty medal w kategorii półciężkiej (do 81kg). W drodze po zwycięstwo reprezentantka US pokonała dwie zawodniczki – Antoninę Lemańską (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz) i Anetę Gojko (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży). Obie walki zostały wygrane jednogłośnie na punkty. Sylwia Kusiak startowała na mistrzostwach jako najbardziej utytułowana zawodniczka.

   

  „Złoty medal z Akademickich Mistrzostw Polski w boksie jest drugim złotym krążkiem z zawodów akademickich w mojej karierze. Pierwszy zdobyłam dwa lata temu w Trzciance. Do mistrzostw przygotowywałam się w klubie BKS Skorpion Szczecin pod okiem trzech trenerów: Marcina Stankiewicza, Karola Chabrosa i Patryka Tkaczyka. Miesiąc temu walczyłam na gali boksu w Szwajcarii i utrzymanie wysokiej formy nie było problemem. Trenowałam codziennie, aczkolwiek musiałam sobie odpuścić poranne treningi ze względu na wzmożone prace oraz zaliczenia na studiach.” – podsumowuje zawodniczka.

   

  Kolejny złoty medal, tym razem w kategorii lekkopółśrednia (do 64 kg), zdobyła Katarzyna Szarańska, studentka I roku studiów II st. kierunku turystyka i rekreacja (Wydział Nauk o Ziemi).

   

  Natomiast srebrny medal, w kategorii półciężkiej (do 81kg), przywiózł Konrad Kaczmarkiewicz, student I roku studiów I st. kierunku diagnostyka sportowa (Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia).

   

  W środę, 3 lipca, podczas spotkania w Rektoracie US, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, osobiście pogratulował pani Sylwii Kusiak odniesionych sukcesów.

   

  „Złota” Sylwia Kusiak na podium

   

  Spotkanie Rektora US z Sylwią Kusiak