• 15 MAJA 19
    Noc Muzeów na Wydziale Nauk o Ziemi US

W najbliższą sobotę (18 maja), podczas 14.Europejskiej Nocy Muzeów, będzie można zwiedzać Muzeum Geologiczne US.

Goście, którzy postanowią wybrać się na Wydział Nauk o Ziemi US, będą mieli okazję zapoznać się z barwnym i przebogatym światem minerałów, skał oraz prehistorycznych kreatur „zaklętych w kamieniu”, czyli skamieniałości. Na zwiedzających czeka również nie lada atrakcja w postaci nowej wystawy okazów z kolekcji Łukasza Maciąga. Podziwiać będzie można m.in. minerały pochodzące z Polski, USA, Chin, Rosji i innych krajów a także różne formy skał wulkanicznych – obsydianów, w tym intrygujące igły obsydianowe, łzy Apacza czy obsydiany „śnieżne”.

Ponadto będzie można zapoznać się z historią geologiczną regionu Morza Bałtyckiego, czy też zobaczyć na własne oczy kule szczecińskie i dowiedzieć się, kiedy i w jakim środowisku powstawały oraz dlaczego noszą taka nazwę.

Do dyspozycji zwiedzających zostaną udostępnione również stanowiska multimedialne i interaktywne, np. gra edukacyjna „Wybrane surowce Polski”, fotoplastykon ze zdjęciami minerałów w 3D, a także jedyna w swoim rodzaju gablotka z minerałami fluorescencyjnymi. W ofercie również możliwość obejrzenia pod binokularami próbek piasków plażowych, pustynnych oraz rzecznych niemal z całego globu ziemskiego. Za pośrednictwem mikroskopu biologicznego oraz mikroskopu polaryzacyjnego, będzie można także podglądnąć świat mikroorganizmów oraz szczegółowo przyjrzeć się budowie skał krystalicznych.

Z kolei miłośników programów o tematyce przyrodniczo-geologicznej zapraszamy do sali projekcyjnej na pokazy filmowe.

Wystawy Muzeum Geologicznego US będzie można zwiedzać w godzinach 18.00-22.00.