• 01 CZE 20
    Nowe władze KU AZS US

Nowym prezesem Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego, na lata 2020-2022, został Marek Kolbowicz – złoty medalista olimpijski z Pekinu w wioślarskiej czwórce podwójnej, wielokrotny mistrz świata i pracownik naszej uczelni z tytułem doktora.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w czwartek, 28 maja.  Po raz pierwszy w historii władze Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Szczecińskiego wybierano on-line. W dobie pandemii i obostrzeń sanitarnych, studenci-sportowcy musieli zdać się na nowe technologie i komunikatory internetowe. Głosowanie przebiegło szybko i sprawnie, wyłaniając nowe władze klubu.

Na jego czele stanął Marek Kolbowicz, szczeciński radny i – jednocześnie – pracownik Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

„Dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Nadal będę starał się działać na rzecz akademickiego sportu oraz będę propagatorem jego powszechności.” – powiedział tuż po głosowaniu dr Kolbowicz.

Pozostałymi członkami zarządu KU AZS US zostali: Łukasz Cydzik, Igor Czuryszkiewicz, Angelika Gronowska, Jadwiga Herba, Cezary Janiszyn, Nicole Kokoszka, Filip Sejbuk, Paweł Stężała i Marcin Szewczyk.

Za długoletnią pracę na rzecz KU AZS, osobno podziękowano wieloletniemu, ustępującemu prezesowi, prof. Wiesławowi Deptule.