• 17 CZE 20
    Oświadczenie Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego w sprawie osób LGBT+

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Szczeciński to wspólnota, w której każdy niezależnie od narodowości, płci, przekonań politycznych czy orientacji seksualnej jest tak samo ważny i ma takie same prawa. Dlatego stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim wypowiedziom, które obrażają i poniżają osoby LGBT.

Wszyscy studenci i pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego zasługują na szacunek, równe traktowanie i poczucie bezpieczeństwa, dlatego nie ma naszej zgody na wykluczanie i agresję słowną wobec osób LGBT.

Zapewniamy, że każdy, kto doświadczy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, otrzyma nasze wsparcie.

Kolegium Rektorskie