• 10 PAŹ 19
    Otwarty wykład z Johnem Dillonem

Koło Naukowe Celtologii, działające przy Uniwersytecie Szczecińskim, zaprasza we wtorek, 22 października, na wykład otwarty Johna Dillona z University College Dublin pt.: „Preserving Tradition Into the Future: Ireland’s National Folklore Collection”

Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 na Wydziale Humanistycznym – al. Piastów 40B, bud. 4.

Jonny Dillon jest archiwistą National Folklore Collection, jednostki University College Dublin – jednego z nawiększych repozytoriów folkorystycznych w Europie. W grudniu 2017 roku kolekcja została wpisana na listę UNESCO „Pamięć Świata”. Współprowadzi miesięczny podcast Blúiríní Béaloidis (Folklore Fragments), jest redaktorem na platformie www.duchas.ie , a także skarbnikiem An Cumann le Béaloideas Éireann (The Folklore of Ireland Society).

WIĘCEJ INFORMACJI