• 08 PAŹ 19
  Seminarium z Profesorem Greenem

  Seminarium z Profesorem Greenem

  Interdyscyplinarna grupa badawcza Cognition and Communication Research Group , działająca przy Uniwersytecie Szczecińskim i Instytut Filozofii i Kognitywistyki US, zapraszają w dniach 7-12 października i 12-15 listopada na spotkania z profesorem filozofii – Mitchellem Greenem.

   

  Podczas wykładów profesor będzie omawiał zagadnienia z zakresu filozofii języka i lingwistyki. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://ccrg.usz.edu.pl/mitch-green/.

   

  Na spotkania będą odbywały się na Wydziale Nauk Społecznych (dawny Wydział Humanistyczny) przy ul. Krakowskiej 71-79 do sali 194.

   

   

  Mitchell S. Green jest od 2013 profesorem filozofii na Uniwersytecie Connecticut. W latach 1993 – 2013 pracował na Uniwersytecie Wirginii. Tytuł doktora filozofii uzyskał w roku 1987, na podstawie pracy Illocutions and attitiudes (Illokucje i nastawienia) napisanej pod kierunkiem Nuela Belnapa i Josepha Campa. Specjalizuje się w filozofii języka, filozofii umysłu oraz estetyce, a jego obecne zainteresowania naukowe obejmują ewolucyjną biologię komunikacji, teorię aktów mowy jak również zagadnienia empatii i samowiedzy. Jest autorem trzech książek, m. in. Self-Expression oraz Engaging Philosophy: A Brief Introduction, oraz ponad 50 artykułów naukowych. Realizował granty przyznane przez prestiżowe instytucje takie jak National Science Foundation czy National Humanities Center. Jest również założycielem oraz dyrektorem High-Phi – organizacji promującej edukację filozoficzną na poziomie szkół średnich.