może tu
  • 07 LIS 19
  Seminarium z Profesorem Greenem na US

  Seminarium z Profesorem Greenem na US

  Interdyscyplinarna grupa badawcza Cognition and Communication Research Group , działająca przy Uniwersytecie Szczecińskim i Instytut Filozofii i Kognitywistyki US zapraszają, między 12 a 15 listopada, na kolejne spotkania z profesorem filozofii – Mitchellem Greenem.

   

  Wykłady będą rozpoczynały się o godz. 10.00-13.30 w sali 194 w budynku US przy ul. Krakowskiej 71-79 (we wtorek, 12 listopada, spotkanie wyjątkowo w sali 091).

   

  Tym razem Profesor Green skoncentruje się na najnowszych badaniach dotyczących takich zjawisk, jak: komunikacja pośrednia, niedookreślenie językowe, ironia, metafory, język obraźliwy, mowa nienawiści, mowa wykluczająca itp.

   

  Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://ccrg.usz.edu.pl/mitch-green/.

   

  Po zarejestrowaniu swojego uczestnictwa wszyscy zainteresowani otrzymają link do google drive z tekstami na seminarium.

   

   

  Mitchell S. Green jest od 2013 profesorem filozofii na Uniwersytecie Connecticut. W latach 1993 – 2013 pracował na Uniwersytecie Wirginii. Tytuł doktora filozofii uzyskał w roku 1987, na podstawie pracy Illocutions and attitiudes (Illokucje i nastawienia) napisanej pod kierunkiem Nuela Belnapa i Josepha Campa. Specjalizuje się w filozofii języka, filozofii umysłu oraz estetyce, a jego obecne zainteresowania naukowe obejmują ewolucyjną biologię komunikacji, teorię aktów mowy jak również zagadnienia empatii i samowiedzy. Jest autorem trzech książek, m. in. Self-Expression oraz Engaging Philosophy: A Brief Introduction, oraz ponad 50 artykułów naukowych. Realizował granty przyznane przez prestiżowe instytucje takie jak National Science Foundation czy National Humanities Center. Jest również założycielem oraz dyrektorem High-Phi – organizacji promującej edukację filozoficzną na poziomie szkół średnich.