• 11 CZE 19
    Spotkanie z Michałem Rusinkiem na US

Dr hab. Urszula Chęcińska, prof. US – Dziekan Wydziału Humanistycznego, zaprasza w środę,12 czerwca, na spotkanie z Michałem Rusinkiem, który opowie o tym jak pisać dla dzieci, jak wnikliwie ich słuchać i przekonująco do nich mówić.

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca, o godz. 10.00 w Sali Joanny i Jana Kulmów w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego,  ul. Franciszka Tarczyńskiego 1.

MICHAŁ RUSINEK
    wykłada (literaturoznawstwo na UJ), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki, felietony).

Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem
    z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.