może tu
    • 03 LIP 19
    Srebro dla US w AMP w tenisie ziemnym

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, reprezentantki Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyły srebrne medale w kategorii typów uczelni. Zawody, z udziałem 16 czołowych ekip kraju, rozegrano w dniach 6-9 czerwca w Łodzi.

Naszą uczelnię reprezentowały dwie studentki: Joanna Pęcak i Oliwia Kusa oraz Karolina Muszyńska, pracownik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

„Mnie osobiście cieszy utrzymanie wysokiej lokaty sprzed roku. W 2018 roku dziewczyny zajęły 6. miejsce, teraz były tylko o jedną lokatę gorsze. Srebrne medale w gronie uniwersytetów, należy odbierać w kategoriach osiągnięcia.” – podsumował Janusz Blank, trener sekcji tenisa ziemnego US.

Zawody, we wszystkich kategoriach wygrał Uniwersytet Warszawski. Drużyna ze stolicy była od początku faworytem. W mocnej stawce Uniwersytet Szczeciński zajął ostatecznie siódmą lokatę. Pewnie awansował do fazy pucharowej, w której spotkał się z późniejszym wicemistrzem kraju – Politechniką Krakowską. Ekipa z Małopolski okazała się nieznacznie lepsza.

„Srebrna” reprezentacja US i Janusz Blank, trener trener sekcji tenisa ziemnego US