może tu
  • 22 LIP 19
  Studenci US zaprzysiężeni

  Studenci US zaprzysiężeni

  W sobotę, 20 lipca, o godz. 10:00 w koszarach 12. Brygady Zmechanizowanej odbyło się zaprzysiężenie żołnierzy Legii Akademickiej z naszego województwa. Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego stanowili najliczniejszą grupę, biorącą udział w szkoleniu.

   

  Uniwersytet Szczecinski był organizatorem części teoretycznej, która odbywała się na Wydziale Humanistycznym i zakończyła uroczyście 4 czerwca. Zaprzysiężeni studenci przeszli praktyczne szkolenie podstawowe, realizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy i Wojskową Komendę Uzupełnień, uzyskując stopień szeregowego rezerwy. Teraz czeka na nich szkolenie podoficerskie, które zakończy się egzaminem i uzyskaniem stopnia kaprala rezerwy.

   

  W uroczystości zaprzysiężenia wzięli udział specjalnie zaproszeni członkowie rodziny i znajomi oraz mieszkańcy Szczecina i regionu. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sprzętu 12 Brygady Zmechanizowanej, która jest jedną z najlepiej wyposażonych jednostek w Wojsku Polskim.

   

  Zdjęcia z przysięgi

   

  „Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.” – czytamy na stronie Legii Akademickiej.

   

  Więcej informacji: legiaakademicka.usz.edu.pl