• 22 LIS 19
    STUDENCIE – sprawdź swoją znajomość języka obcego

Każdy student I roku studiów I stopnia musi do końca listopada bieżącego roku akademickiego przystąpić do Testu Poziomującego (Diagnostycznego) online po to by określić swój poziom znajomości języka, przy czym poziom wyjściowy to B1.

Według Zarządzenia JM Rektora US nr 48/2013r. każdy student jest zobowiązany, w trakcie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego stopnia (tzw. licencjackich), opanować przynajmniej jeden język obcy na poziomie B2.

Poziom B2 jest dokładnie zdefiniowany w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Student na I roku I stopnia w dziekanacie swojego Wydziału dokonuje w stosownym czasie wyboru języka obcego, jaki chciałby mieć w ramach lektoratu (lektorat wynosi 120 godz. wybranego języka).

ACKJ zapewnia lektoraty zgodnie z ofertą Wydziału z następujących języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego.

Docelowo większość lektoratów języków obcych na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia w Uniwersytecie Szczecińskim będzie prowadzone od drugiego roku studiów od poziomu B1 do poziomu B2. Jeżeli student jest na poziomie niższym, to powinien nadrobić różnicę między swoim poziomem a poziomem B1 we własnym zakresie w czasie I roku studiów.

Szczegóły na stronie: e-studia.univ.szczecin.pl oraz ackj.usz.edu.pl/b1-testy-poziomujace/

Tel. ACKJ : 91 444 38 10/ 38 14