• 07 LIS 19
    Święto fizyki medycznej i konkurs dla młodzieży

Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie zaprosiły uczniów zachodniopomorskich szkół na wspólne świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 8 listopada 2019 roku. Podczas spotkania odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

W ramach tegorocznych obchodów po raz kolejny już odbył się konkurs, którego celem było rozbudzanie zainteresowania fizyką,ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. Wyzwanie to skierowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację multimedialną, której tematem było ukazanie roli fizyki w medycynie.

Obchody poświęcone będą popularyzowaniu tematyki związanej z fizyką medyczną. W programie święta odbędzie się również wykład otwarty: „Co w nas tkwi… Akcelerator Halcyon firmy Varian”, który wygłosi dr Marek Tuliszka (Katedra Biofizyki, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu).

Udział w obchodach jest całkowicie bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja miejsc pod adresem: fizyka.medyczna.szczecin@gmail.com

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 8 listopada, o godz. 9:00 w auli uniwersyteckiej, przy ul. Wielkopolskiej 15.

Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl.