może tu
  • 10 CZE 19
  Szczecin Culture Hub 4

  Szczecin Culture Hub 4

  Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na otwarte wykłady, zorganizowane z okazji 20-lecia Filologii Angielskiej na US. Prelekcje poprowadzą specjalnie zaproszeni goście z Polski i Europy.

   

  Spotkania „Szczecin Culture Hub” są związane z obchodami 20-lecia istnienia szczecińskiej anglistyki. Jest to cykl wykładów wybitnych kulturoznawców i literaturoznawców, które obejmują takie zagadnienia, jak adaptacja, nowe media i przenikanie się mediów i gatunków, humanistyka cyfrowa i kultura popularna.

   

  Ostatnie wydarzenie w tej serii będzie miało miejsce 11 czerwca(wtorek) i będzie to wykład jednej z czołowych uczonych w zakresie kultury gotyckiej (a szczególnie mody), prof. Catherine Spooner z Uniwersytetu w Lancaster, Wlk. Brytania.

   

  Prof. Spooner przedstawi wykład nt. białej sukni w literaturze i kulturze gotyckiej, począwszy od Pani Havisham z Wielkich Nadziei Dickensa po Narzeczoną Frankensteina i wampirzyce w Drakuli Stokera, udowadniając, iż to właśnie biała suknia jest najbardziej powszechną ikoną gotyku w kulturze popularnej. Wykład prof. Spooner stanowi przedsmak jej najnowszej książki właśnie na ten temat.

   

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 11 czerwca 2019 r. na Wydział Filologiczny US, al. Piastów 40b, budynek 4, sala 17-19. Wykład odbędzie się w j. angielskim.

   

  więcej informacji