• 28 MAJA 20
    Uniwersytet Szczeciński przekazał darowiznę pieniężną SPSK nr 1 w Szczecinie

Władze i społeczność akademicka Uniwersytetu Szczecińskiego wspólnie włączyli się do akcji „Solidarni w walce z koronawirusem”, przekazując 27 maja 2020 roku Samodzielnemu Publicznemu Szpitalowi Klinicznemu Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego im. prof. Tadeusza Sokołowskiego, darowiznę na rzecz leczenia osób chorych na COVID-19 w wysokości 66 670 zł.

Zorganizowana zbiórka była wynikiem nie tylko odpowiedzi na apel SPSK nr 1 w Szczecinie z prośbą o wsparcie finansowe na zakup wysokospecjalistycznego sprzętu i elementów wspomagających do respiratoroterapii, odgrywającej kluczowe znaczenie przy ratowaniu życia osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2, ale przede wszystkim wyrazem ogromnej solidarności i ofiarności z tymi, którzy walczą na pierwszym froncie walki z COVID-19.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, Uniwersytet Szczeciński przeznaczył z własnych środków 50 000 zł, Samorząd Studencki US 10 000 zł, natomiast pozostała suma, to wynik dobrowolnych wpłat pracowników uczelni.