• 20 MAR 19
    US na podium AMP w brydżu sportowym

W niedzielę, 17 marca 2019 roku, zakończyły się we Wrocławiu Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W zawodach, w których udział wzięło ponad dwustu studentów reprezentujących 25 uczelni, reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyli złoty medal w turnieju par, srebrny w klasyfikacji generalnej uniwersytetów i brązowy w zawodach teamów.

W turnieju par najlepiej spisali się Wojciech Bondarewicz i Paweł Stężała z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy na podium wyprzedzili Witolda Bieleckiego i Przemysława Janiszewskiego z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Piotra Dobroszyckiego i Jerzego Gładysza z Politechniki Wrocławskiej.

Trzecie miejsce w turnieju teamów, wśród startujących w zawodach 45 drużyn, stało się udziałem Jacka Batoga, Marcina Dziembora, Wojciecha Bondarewicza oraz Pawła Stężały. Tym razem pierwsze skrzypce w ekipie US grali Batóg z Dziemborem, a dzięki ich rozsądnym decyzjom w końcówce decydującego spotkania udało się wyprzedzić Politechnikę Łódzką, zdobywając brąz i jednocześnie srebro w kategorii uniwersytetów.

Uniwersytet Szczeciński otrzymał także srebrny medal w klasyfikacji generalnej. Ten sukces to zasługa wymienionych wyżej zawodników i dodatkowo:  Juliusza Engelhardta, Artura Buciaka, Piotra Błaszkiewicza oraz Radosława Maćczaka, którzy punktowali w klasyfikacji długofalowej.

Organizatorem zawodów była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS, a zawodnicy rywalizowali w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym współfinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A.