• 12 PAŹ 18
  XVIII Tydzień Języka Włoskiego na Świecie

  XVIII Tydzień Języka Włoskiego na Świecie

  W dniach 15-22 października Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Instytutem Kultury Włoskiej w Warszawie, Fundacją Nikolaos z Bari oraz Apulian Film Commision zapraszają do udziału w XVIII edycji Tygodnia Języka Włoskiego na Świecie.

   

  Wydarzenia związane z Tygodniem Języka Włoskiego skierowane są do wszystkich mieszkańców miasta, udział jest otwarty i bezpłatny (wstęp na imprezy za okazaniem bezpłatnych zaproszeń). W szczególności liczymy na zainteresowanie środowiska studenckiego, licealistów i słuchaczy uniwersytetu trzeciego wieku (w Szczecinie realizowany jest projekt nauczania języka włoskiego na wszystkich szczeblach edukacji w PP 54 i 66, w SP 7 i 45, i w ZSO nr 4, język włoski jest nauczany również w LO nr 1 i 2), a także wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętą kulturą.

   

  W programie tegorocznej edycji znajdziemy propozycje dla miłośników sztuki, muzyki, jak i kina włoskiego.

   

  Program:

  – 15.10 KINO ZAMEK: Wieczór z kinem włoskiem Smetto quando voglio (projekcja filmu w języku oryginalnym z angielskimi napisami)

  – 15.10 CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA: Koncert muzyki tradycyjnej z Południowych Włoch zespołu Radicanto pn. “Voci di frontiera… fuori dalla rete” oraz performance artystyczny Luigi Bressan.

  -16.10 ROCKER CLUB: Italian Party, impreza przy muzyce włoskiej dla studentów i nie tylko.

  -18.10 HOL SKRZYDŁA WSCHODNIEGO ZAMKU KSIĄŻĄT POMORSKICH: “Luce d’amare” – świat w fotografii włoskich artystów.

  -18.10 OPERA NA ZAMKU: Koncert pn. “1868 – 2018 Rossini e la musica italiana” Duo De Serio, zespół wykona klasyczne utwory włoskiej opery Rossiniego.

  -22.10 KINO ZAMEK: Projekcja filmów krótkometrażowych z cyklu Memorie, projekcja w języku oryginalnym z angielskimi napisami.

   

   

  Tydzień Języka Włoskiego na Świecie to inicjatywa objęta patronatem Prezydenta Republiki Włoskiej oraz Miasta Szczecin. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Pozostałymi partnerami są: Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Opera na Zamku, Kino Zamek, Rocker Club.

   

   

  Dane osoby kontaktowej:

  Agnieszka Słoboda

  tel. 512 018 124

  mail: sloboda.agnieszka@gmail.com