może tu
  • 01 LIP 19
  Zachodniopomorskie Noble przyznane

  Zachodniopomorskie Noble przyznane

  W niedzielę, 30 czerwca, o godz. 18:00, w auli Akademii Sztuki w Szczecinie, wręczono tegoroczne Zachodniopomorskie Noble. Nagrodę przyznano w siedmiu kategoriach, a wśród laureatów są naukowcy z naszej uczelni.

   

  Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych otrzymał dr hab. Radosław Ptaszyński z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, za monografię „Stommizm. Biografia polityczna Stanisława Stommy”.

   

  Nagrodę w dziedzinie nauk ekonomicznych otrzymał dr inż. Jarosław Wątróbski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego za cykl artykułów poświęconych opracowaniu zbioru sformalizowanych wytycznych doboru metod wielokryterialnych do zadanej sytuacji decyzyjnej.

   

  W dziedzinie nauk o morzu nobla otrzymał zespół pod kierunkiem dr Dominika Zawadzkiego, w składzie mgr inż. Łukasz Maciąg i prof. dr hab. Ryszard Kotliński – profesor Senior, z Wydziału Nauk o Ziemi US, Zakład Geologii Morza Uniwersytetu Szczecińskiego za badania kobaltonośnych naskorupień dna Oceanu Indyjskiego, jako potencjalnego źródła surowców strategicznych.

   

  Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]