• 02 WRZ 19
    Zmarł prof. dr hab. Bronisław Ziemianin

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 30 sierpnia 2019 roku, zmarł prof. dr hab. Bronisław Ziemianin, były Dziekan Wydział Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, wieloletni Kierownik Katedry Prawa Cywilnego i Handlowego, wybitny naukowiec, ceniony nauczyciel i przyjaciel.

Odszedł od nas człowiek szlachetny, pełen skromności i pokory, szanowany przez społeczność akademicką i naukową.

Rodzinie, najbliższym i wszystkim współpracownikom składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Rektor i Senat Uniwersytetu Szczecińskiego

Msza żałobna odbędzie się się 6 września (piątek) o godz. 11:00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13:00 w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie.