• 30 KW. 19
    Międzynarodowa konferencja “SYMBOLUM. TERRA-MATER-MATERIA”

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na drugą Międzynarodową Konferencję Naukową “SYMBOLUM. TERRA-MATER-MATERIA”, która odbędzie się 6 i 7 maja i będzie połączona z wystawą, pt.: „Brera for eARTh”

W konferencji udział wezmą naukowcy z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy, Meksyku, Portoryko, Kostaryki oraz Polski. W sumie ponad 50 prelegentów. Poza wykładowcami i pracownikami naukowymi głos zabiorą również artyści plastycy i psychoanalityk jungowski.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa “SYMBOLUM. TERRA-MATER-MATERIA”, odbędzie się 6-7 maja na Wydziale Teologicznym US w auli Magna i auli 205 przy ul. Pawła VI 2.

Dodatkowo w ramach konferencji Katedra Italianistyki Wydziału Teologicznego US i Akademia Sztuk Pięknych w Breri zapraszają na wystawę „Brera for eARTh”. Kuratorami wystawy są Andrea Del Guercio (Accademia delle Belle Arti di Brera) oraz Diana Del Mastro (Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskigo). Wystawa organizowana jest pod patronatem Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, Honorowego Konsulatu Włoch w Szczecinie oraz Prezydenta Miasta Szczecin.

Wernisaż wystawy „Brera for eARTh”odbędzie się 6 maja (poniedziałek) o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Stara Rzeźnia, ul. T. Wendy 14.

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ „Brera for eARTh”