może tu

Szanowni Państwo,

 

Od 1 marca 2022 r. zmianie ulegają ceny dostępnych pakietów Medicover w ramach waloryzacji cen zgodnie z wskaźnikiem GUS.

 

W związku z tą sytuacją istnieje konieczność zalogowania się na platformę https://usz.platformabenefitowa.pl i wykupienia nowych pakietów. Stare są ważne do  28.02.2022 r . Platforma z nowymi pakietami dla zapisujących się/wybierających nowe pakiety w lutym będzie dostępna od 04.02.2022 r. do 25.02.2022 r. Pakiety będą aktywne od 01.03.2022 r.

 

Poniżej, w punktach przedstawiamy Państwu informacje, które ułatwią podjęcie decyzji w kwestii wyboru odpowiedniego dla Państwa pakietu.

 

 

 

1. Pakiety medyczne – pracownik ma możliwość zamówienia pakietu opieki medycznej Medicover w trzech wariantach. Każdy z wariantów posiada dodatkowy poziom: partnerski lub rodzinny:

 

 

 

Nazwa Pakietu Usług Medycznych Medicover Cena m-na brutto do 28.02.2022 r.
Cena m-na brutto od 01.03.2022 r. po waloryzacji
Zdrowie pojedynczy 0 PLN 0 PLN
Zdrowie partnerski 29 PLN 31,34 PLN
Zdrowie rodzinny 74 PLN 79,99 PLN
Zdrowie Plus pojedynczy 35 PLN 37,83 PLN
Zdrowie Plus partnerski 106 PLN 114,58 PLN
Zdrowie Plus rodzinny 168,5 PLN 181,6 PLN
Zdrowie Premium Plus pojedynczy 80 PLN 86,48 PLN
Zdrowie Premium Plus partnerski 190 PLN 205,39 PLN
Zdrowie Premium Plus rodzinny 290 PLN 313,49 PLN

 

 • pakiet Zdrowie pojedynczy (wyłącznie dla pracownika) jest w pełni pokrywany przez Uniwersytet (pracodawcę)
 • pakiet partnerski (dla pracownika i jednej osoby towarzyszącej – w dowolnym wieku bez względu na stopień pokrewieństwa czy miejsce zamieszkania) wymaga od pracownika dopłaty w zależności od poziomu 29, 106 lub 190 zł miesięcznie
 • pakiet rodzinny (dla pracownika, osoby towarzyszącej oraz dzieci do 25 r. życia) wymaga od pracownika dopłaty w zależności od poziomu 74, 168,5 lub 290 zł miesięcznie

 

Sprawdź szczegółowy zakresy pakietów:

 

Informacje dla pracowników US

 

Cena odpłatnych i dodatkowych pakietów jest opłacana bezpośrednio przez pracownika w formie cyklicznego pobrania z karty bankowej.

 

2. Rejestracja – każdy pracownik otrzyma email na konto uniwersyteckie w domenie usz.edu.pl z danymi do rejestracji (login i hasło początkowe).

Dane te należy wprowadzić w formularzu rejestracyjnym na stronie.

Strona rejestracji: https://usz.platformabenefitowa.pl

 

W załączniku znajdują się szczegółowe instrukcje, umożliwiające zalogowanie się na platformę oraz korzystanie z usług.

USZ – Medicover instrukcja – pobierz

 

3. Wsparcie – Bieżące problemy dotyczące pakietu medycznego Medicover dla pracowników US, w szczególności dotyczące jakości oferowanych usług i obsługi Medicover, należy zgłaszać do Pani Kierownik Działu Socjalnego – Pani mgr Ireny Sęderek-Papka (tel. 914441048, adres e-mail: medicover.usz@usz.edu.pl). Nadzór nad wdrożeniem pakietu medycznego Medicover dla pracowników US sprawuje Kanclerz – Pan mgr inż. Andrzej Jakubowski (tel. 914441105, adres e-mail: medicover.usz@usz.edu.pl)

 

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie do Platformy (rejestracja, logowanie, składanie zamówienia, poruszanie się po kafeterii) pracownik może skontaktować się z Help Deskiem mailowo lub telefonicznie.

 

tel.: 22 290 34 90 od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00 -17:00 e-mail: info@medicoverbenefits.pl

 

 • Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  1. Rejestracja do platformy benefitowej Medicover nie oznacza zakupu opieki medycznej – jest to tylko rejestracja/wejście na platformę.

   

  2. Pakietem finansowanym przez Uniwersytet Szczeciński jest plakiet Zdrowie pojedynczy, stąd jego cena wynosi 0 zł.

   

  3. W pakietach: Zdrowie partnerski, Zdrowie rodzinny, Zdrowie Plus pojedynczy, Zdrowie Plus partnerski, Zdrowie Plus rodzinny, Zdrowie Premium Plus pojedynczy, Zdrowie Premium Plus partnerski lub Zdrowie Premium Plus rodzinny – widniejąca cena na platformie oznacza, że pokrywa ją pracownik. To cena za rozwinięty pakiet pojedynczy, partnera lub rodzinę [w dwóch ostatnich jest zawarty również pakiet pojedynczy].

   

  4. Do wyboru dostępne są następujące pakiety:

  · Zdrowie pojedynczy (wyłącznie dla pracownika) jest w pełni pokrywany przez Uniwersytet (pracodawcę).

  · Zdrowie partnerski (dla pracownika i jednej osoby towarzyszącej) wymaga od pracownika dopłaty 29 zł miesięcznie.

  · Zdrowie rodzinny (dla pracownika, osoby towarzyszącej oraz dzieci) wymaga od pracownika dopłaty 74 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Plus pojedynczy (wyłącznie dla pracownika) wymaga od pracownika dopłaty 35 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Plus partnerski (dla pracownika i jednej osoby towarzyszącej) wymaga od pracownika dopłaty 106 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Plus rodzinny (dla pracownika, osoby towarzyszącej oraz dzieci) wymaga od pracownika dopłaty 168,50 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Premium Plus pojedynczy (wyłącznie dla pracownika) wymaga od pracownika dopłaty 80 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Premium Light partnerski (dla pracownika i jednej osoby towarzyszącej) wymaga od pracownika dopłaty 190 zł miesięcznie.

  · Zdrowie Premium Plus rodzinny (dla pracownika, osoby towarzyszącej oraz dzieci) wymaga od pracownika dopłaty 290 zł miesięcznie.

   

  Osobą towarzyszącą/partnerem może być dowolna osoba, w dowolnym wieku, bez względu na stopień pokrewieństwa. Osobą dodaną do opieki medycznej również może być osoba , która nie mieszka w tym samym mieście co główny użytkownik. Opieka medyczna dla dzieci na pakiecie rodzinnym jest do 25 roku życia.

   

  5. Osoby zainteresowane nabyciem pakietu medycznego wchodzą w zakładkę Medicover i tam wybierają opcję z której chciałby skorzystać – zaznaczając zgody a następne klikając „potwierdź” (4 kroki z prezentacji dostępnej – TUTAJ).

   

  6. Zmiana lub rezygnacja z wariantów pakietu medycznego w przyszłości jest możliwa.

   

  7. W momencie wykonywania płatności, gdzie pojawia się adres zamieszkania i brakuje naszej miejscowości, prosimy o wpisanie Szczecin (najbliższą dużą miejscowość).

   

  8. Wsparcie – w razie jakichkolwiek pytań odnośnie do Platformy (rejestracja, logowanie, składanie zamówienia, poruszanie się po kafeterii) pracownik może skontaktować się z Help Deskiem mailowo lub telefonicznie:

   

  · tel.: 22 290 34 90

  · od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00 -17:00

  · e-mail: info@medicoverbenefits.pl

Zachęcamy również do zapoznania się w tej sprawie z wypowiedzią Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego.