może tu

Zespół Pałacowo-Parkowy Uniwersytetu Szczecińskiego położony jest we wsi Małkocin, niedaleko Stargardu. W skład zespołu wchodzą: XIX-wieczny pałac, pełniący funkcję nowoczesnego centrum konferencyjnego, oficyna oraz oranżeria, ukryte wśród zieleni pięciohektarowego parku. Zarówno pałac, jak i park wpisane są do rejestru zabytków i stanowią dziedzictwo kulturowe Pomorza Zachodniego.

W Zespole Pałacowo-Parkowym mieści się Centrum Edukacji Środowiskowej funkconujące w strukturach Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego (więcej informacji w zakładce: Centrum Edukacji Środowiskowej).

Zespół Pałacowo-Parkowy to idealne miejsce do zorganizowania konferencji, warsztatów, sympozjów, szkoleń, imprez plenerowych, aktywnego wypoczynku oraz spotkań o charakterze integracyjnym. Decyduje o tym nie tylko komfortowe, nowoczesne wnętrze, ale również korzystna lokalizacja – Małkocin leży 40 minut jazdy samochodem od centrum Szczecina.

Pracownicy Centrum Edukacji Środowiskowej w Małkocinie zapraszają do współpracy nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia przyrodnicze prowadzone są przez kadrę naukową Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy!

W ramach prowadzonych zajęć plastycznych pt. „W każdym tkwi artysta” pracownicy Centrum Edukacji Środowiskowej organizują warsztaty ceramiczne. Uczestnicy mają możliwość obcowania z materiałami takimi jak masa solna, modelina, a przede wszystkim glina ceramiczna – surowiec tani, łatwo dostępny, prosty w obróbce, a równocześnie jak żaden inny dający człowiekowi poczucie stwarzania. Zapraszamy do obejrzenia prac.

Organizacja zajęć edukacyjnych:

Dr Magdalena Bihun – adiunkt (pracownik naukowy), tel. 91 444 10 88 e-mail: magdalena.bihun@usz.edu.pl

Dr Bożena Białecka – adiunkt (pracownik naukowy), tel. 91 444 10 88 e-mail: bozena.bialecka@usz.edu.pl

Pracownik techniczny:

Anna Łaźniowska  tel. 91 444 10 88, e-mail: anna.lazniowska@usz.edu.pl