• 22 WRZ 22
    1 października 2022- zaproszenie do udziału w przemarszu przedstawicieli szczecińskich uczelni

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w sobotę 1 października br. w godz. 13.30-17.00 odbędzie się w Szczecinie wyjątkowe wydarzenie inaugurujące rok akademicki 2022/23 – przemarsz studentów i władz wszystkich szczecińskich uczelni ulicami miasta, a następnie piknik na Jasnych Błoniach.

Przemarsz społeczności akademickiej Szczecina wraz z imprezami towarzyszącymi organizowany jest po raz pierwszy i będzie wydarzeniem cyklicznym. Celem wydarzenia jest uroczyste uczczenie inauguracji roku akademickiego, integracja społeczności akademickiej oraz promocja szczecińskich uczelni wśród mieszkańców.

Wydarzeniu patronuje i weźmie w nim udział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Każdą uczelnię reprezentować będą władze – Rektor, Prorektorzy, Dyrektorzy Instytutów, Dziekani i Prodziekani, a także studenci wraz z nauczycielami i pracownikami. Wspólnie, w barwnej i wesołej atmosferze, chcemy rozpocząć nowy rok akademicki. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału!

Studenci, nauczyciele, pracownicy i władze Uniwersytetu Szczecińskiego spotykają się na o godz. 13.00 na pl. Solidarności, by wspólnie ze społecznością pozostałych szczecińskich uczelni, przejść ulicami miasta na Jasne Błonia, gdzie będą rozstawione namioty, w których prezentować się będą nasze uczelniane jednostki. Podczas pikniku głos zabierze Prezydent Miasta, także rektorzy szczecińskich uczelni, następnie na scenie wystąpią Bloco Pomerania, 3-BURSbAnd, Kuba i Kuba oraz Zespół jazzowy Joli Szczepaniak.

Na Jasnych Błoniach w miasteczku akademickim Uniwersytet Szczeciński zaprezentuje m.in.:

Akademickie Biuro Karier, które przedstawi aktualną ofertę swojej działalności w tym warsztaty, szkolenia i doradztwo zawodowe. Będzie możliwość zakręcenia kołem i sprawdzenia swojej wiedzy o ABK oraz o możliwościach rozwoju jakie oferuje. Z doradcami zawodowymi będzie można skonsultować swoje CV, a także w nietypowy sposób przygotować się do odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytanie na rozmowie rekrutacyjnej „Co może Pan/Pani opowiedzieć o sobie?”. Wykorzystamy do tego karty! Jakie? To tajemnica, którą będzie można poznać na naszym stoisku.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Szczecińskiego przygotuje stoisko, w którym będzie można spróbować rozmaitych aktywności fizycznych. Gry zręcznościowe i zabawy koordynacyjne to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Warto odwiedzić to stanowisko i sprawdzić się na ergometrze i innych zabawach rekreacyjnych wzmacniających aktywność fizyczną.

Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności umożliwi osobom zainteresowanym przygotowanie spotu telewizyjnego lub wypróbowanie swoich sił w pracy radiowca.Chętni mogą wystąpić przed kamerą i zobaczyć siebie na ekranie w specjalnie przygotowanym kanale. Centrum przedstawi sposób działania rozgłośni radiowej, a o wszystkim będzie można posłuchać w specjalnie przygotowanej ramówce NiUS radia: www.niusradio.pl

Ponadto osoby odwiedzające miasteczko akademickie będą mogły obejrzeć wystawę zdjęć ze spektakli organizowanych w Strefie Kultury Studenckiej oraz Rock Rower, a dzieci skorzystać z przygotowanych przez nas zabaw i zajęć plastycznych.

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Szczecińskiego – serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w przemarszu oraz do obecności na Jasnych Błoniach.

Wyruszamy z pl. Solidarności o godz. 13.30 (zbiórka o godz.13.00) i przejdziemy przez pl. Żołnierza Polskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej, a ok. godz. 14.00 dotrzemy na Jasne Błonia.

Liczymy na Państwa obecność, niech reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego będzie liczna i silna!