może tu
    • 10 MAJA 23
    17. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

    17. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie

    Już 13 maja br. odbędzie się 17. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie z udziałem muzeów Uniwersytetu Szczecińskiego. Zapraszamy do zapoznania się atrakcjami, które czekają na zwiedzających.

     

    • Muzeum Geologiczne Uniwersytetu Szczecińskiego

     

    Goście muzeum będą mieli wspaniałą okazję, by zapoznać się z barwnym i bogatym światem minerałów, skał oraz prehistorycznych kreatur „zaklętych w kamieniu”, czyli skamieniałości. Zwiedzający będą mieli możliwość obcowania m.in. z pięknymi agatami, jaspisami, geodami kwarcowymi i innymi cudami natury – ze świata krzemionki i nie tylko.
    Ponadto będzie można zgłębić historię geologiczną regionu Morza Bałtyckiego czy obejrzeć bogatą kolekcję piasków morskich i pustynnych niemal z całego globu. Nie zabraknie akcentów regionalnych, gdyż prezentowane będą też skały, które tworzyły się w płytkim, ciepłym morzu sprzed 30 milionów lat, na cześć naszego pięknego miasta nazwane kulami szczecińskimi.

     

    Do dyspozycji zwiedzających zostaną udostępnione również stanowiska multimedialne i interaktywne, np. gra edukacyjna „Wybrane surowce Polski”, fotoplastykon ze zdjęciami minerałów w 3D oraz wyjątkowa gablotka z minerałami fluorescencyjnymi. W ofercie jest też możliwość obejrzenia pod binokularami próbek piasków plażowych i pustynnych. Za pośrednictwem mikroskopu biologicznego oraz mikroskopu polaryzacyjnego będzie można podglądać świat mikroorganizmów oraz szczegółowo przyjrzeć się budowie skał krystalicznych.
    Z kolei miłośników programów o tematyce przyrodniczo-geologicznej zapraszamy do sali projekcyjnej na pokazy filmowe.
    Na małych fanów geologii i paleontologii będą czekały darmowe pamiątki w postaci drobnych minerałów czy skamielin. Liczba okazów do rozdania ograniczona.

     

    Data: 13.05.2023 r.
    Godzina: 18:00 – 22:00
    Miejsce: Geocentrum – Ośrodek Kompetencji Nauk o Ziemi i Środowisku
    ul. Adama Mickiewicza 16a
    Link do wydarzenia: https://fb.me/e/DucZv9iW

     

     

    • Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim

     

    Muzeum Olimpizmu w Uniwersytecie Szczecińskim jest wyodrębnioną badawczo – dydaktyczną jednostką ogólnouczelnianą. Siedzibą Muzeum jest Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia przy ulicy al. Piastów 40b,budynek 6. Dotychczas w Muzeum jest uhonorowanych 32 absolwentów WSP i US, którzy uczestniczyli w największej imprezie sportowej świata (czterolecia) – igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich: 20 olimpijczyków, 4 paraolimpijczyków, 6 trenerów, 2 fizjoterapeutów i 1 sędzię sportową.

     

    Zgromadzoną kolekcję tworzą m.in.: medale paraolimpijskie (złoty i brązowy), medale pamiątkowe (otrzymują je wszystkie osoby, które oficjalnie uczestniczą w igrzyskach), medale z różnych imprez mistrzowskich; reprezentacyjne ubiory (bluza i spódnica, męskie ubranie wraz z obuwiem, marynarki męskie, dresy, bluzy dresowe, koszulki i spodenki startowe oraz treningowe); koszulki wolontariuszy; obuwie sportowe (kolce lekkoatletyczne do biegania); sprzęt sportowy ( blok startowy – treningowy, tyczka do skoku o tyczce); akredytacje, dokumenty archiwalne (np. dyplomy, legitymacje, listy gratulacyjne, artykuły prasowe; fotografie, maskotki; pamiątki olimpijskie i paraolimpijskie (sprzedawane uczestnikom igrzysk oraz kibicom).

     

    Data: 13.05.2023
    Godzina: 18:00 – 22:00
    Miejsce: Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia przy al. Piastów 40b (budynek 6).

     

     

    • Wirtualne Muzeum Joanny i Jana Kulmów przy Uniwersytecie Szczecińskim

     

    Wirtualne muzeum zawiera pamiątki związane z twórczością Joanny i Jana Kulmów. Na odwiedzających czekają zbiory sztuki, fotografie, odznaczenia i medale oraz wiele innych fascynujących artefaktów.

     

    Link do muzeum: https://muzeumkulmow.usz.edu.pl/

     

     

    Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Accessibility Toolbar