• 26 PAŹ 23
    20. rocznica utworzenia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się 23 października br.Uroczystość połączona została z obchodami 20. rocznicy utworzenia Wydziału.

Na uroczystości obecni byli:  prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji US;dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich; dr hab. Jacek Batóg, prof. US, Prorektor ds. Finansów; Kanclerz mgr inż. Andrzej Jakubowski, Kwestor mgr Andrzej Kuciński, a także dziekani wydziałów, dyrektorzy instytutów, przedstawiciele Kościoła oraz władze państwowe i samorządowe.

Podczas inauguracji ks. dr hab. Andrzej Draguła, prof. US wygłosił wykład, pt. „Rocznice, rocznice, rocznice. Teologia wobec czasu i miejsca”. Odbyło się również wręczanie nagród i wyróżnień, a także uroczyście przyjęto nowych adeptów teologii i familiologii do grona studentów.

Serdeczne gratulacje składamy na ręce Dziekana Wydziału Ks. dr hab. Grzegorza Chojnackiego, prof. US oraz życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej zrealizowanej przez telewizję uniwersytecką Uniwizję: