• 09 MAJA 24
    22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS – Szczecin 2024

5 czerwca br. w murach Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Festiwal WATCH DOCS. Serdecznie zapraszamy do udziału w 22. Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS – Szczecin 2024, czyli jednej z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka.

WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami. To tu swoje polskie premiery miały nowe filmy takich twórców, jak: Errol Morris, Raymond Depardon, Kim Longinotto, Avi Mograbi czy Alex Gibney, a master class poprowadzili między innymi Frederick Wiseman, Sean McAllister, Jean-Gabriel Periot, Barak Heymann czy Maria Ramos.

Festiwal WATCH DOCS powstał w 2001 roku jako program polskiej organizacji pozarządowej – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Powstanie Fundacji poprzedziła siedmioletnia działalność Komitetu Helsińskiego w Polsce, który pracował w podziemiu od 1982 roku. Obecnie Fundacja Helsińska jest jedną z najbardziej doświadczonych europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Prowadzi programy edukacyjne, interwencyjne i monitoringowe. Znaczna część jej działalności dotyczy praw człowieka w państwach powstałych po rozpadzie ZSRR.

Pełen program wydarzenia wraz z opisami filmów oraz zwiastunami dostępny będzie pod linkiem: https://www.watchdocs.pl/festiwal-objazdowy/wiosna-lato-2024/-szczecin

Darmowe bilety na seanse do pobrania:

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/share/kDrac5HcbWdWkYga/

organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
    współorganizator: Instytut Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, Uniwersytet Szczeciński
    współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Unia Europejska („Kreatywna Europa” MEDIA), Ambasada Królestwa Niderlandów, Open Society Foundations
    partnerzy: ChaiKola, Polska Akcja Humanitarna
    patroni medialni: OKO.press, ngo.pl, Nowa Polszcza