• 26 PAŹ 23
    45 lat Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego

Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego obchodzi Jubileusz 45-lecia działalności. Z tej okazji 24.10.2023 r. w Sali Senatu w budynku rektoratu odbyły się uroczyste obchody połączone z prelekcjami, a także wystawa zdjęć „Uczelnia w obiektywie” autorstwa pana Jerzego Giedrysa.

W uroczystości uczestniczyły władze rektorskie: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US, Prorektor ds. Organizacji, a także zaproszeni goście, m.in.: dr hab. Krzysztof Kowalczyk, prof. US, dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie; dr hab. Paweł Gut, prof. US, przewodniczący szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich oraz archiwiści z całej Polski.

Dyrektor Archiwum Uniwersytetu Szczecińskiego Pan Piotr Frąckowiak otrzymał z rąk władz oraz gości gratulacje i życzenia kolejnych lat pomyślnej działalności Archiwum US, a także podziękowania za sprawną pracę zespołu naszego Archiwum. Po przemowach  zostały wręczone Dyplomy Przyjaciela Archiwum, następnie rozpoczęły się prelekcje.

Swoje wystąpienia wygłosili:

dr hab. Robert Degen, prof. UMK
    dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US
    Piotr Frąckowiak
    prof. dr hab. Radosław Gaziński
    Piotr Józefiak
    dr Aleksandra Klich
    Łukasz Kozłowski
    Ewa Skonieczna
    dr Marcin Smoczyński
    dr hab. Agnieszka Szudarek, prof. US

Serdeczne gratulacje składamy na ręce Pana Dyrektora Piotra Frąckowiaka oraz życzymy wszystkiego najlepszego na kolejne lata.