• 11 WRZ 23
    5. Międzynarodowy Kongres BIO2023

Informujemy, że w dniach 13-16 września 2023 r. odbędzie się 5. Międzynarodowy Kongres BIO2023 – „Different faces of biosciences”, który  jest wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym łączącym specjalistów z szerokiego zakresu nauk o życiu – biochemii, biologii komórki, fizjologii, biologii molekularnej, biotechnologii i (bio)medycyny i mikrobiologii.

Organizatorzy wydarzenia: Polskie Towarzystwo Biochemiczne, Polskie Towarzystwo Biologii Komórki, Polskie Towarzystwo Biofizyczne, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, Polskie Towarzystwo Cytometryczne, Polskie Towarzystwo Mykologiczne oraz American Society for Microbiology.

5. Międzynarodowy Kongres BIO2023 odbędzie się w murach Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79) w dniach 13-16 września 2023 r.

Wykłady plenarne wygłoszą:

• Prof. dr hab. Mariusz Ratajczak (Zakład Medycyny Regeneracyjnej, Warszawski Uniwersytet Medyczny)
    • Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn (Katedra Biologii Molekularnej, Uniwersytet Gdański)
    • Dr. Alexander Włodawer (Center for Cancer Research, National Cancer Institute, USA)

Szczegółowy program wydarzenia opublikowany jest na stronie https://bio2023.ptbioch.edu.pl/.

W ramach Kongresu odbędzie się otwarty wykład popularnonaukowy zorganizowany specjalnie dla mieszkańców Szczecina i okolic.
    Wykład pt. „Zakonnik w ogrodzie, czyli jak Grzegorz Mendel liczył groszki” wygłosi prof. dr hab. Andrzej Ciechanowicz z Zakładu Biochemii Klinicznej i Molekularnej PUM.

Wydarzenie odbędzie się w środę 13 września 2023 r. o godzinie 12:30 w auli Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79.

Informacja dostępna jest również na stronie Kongresu.