• 12 PAŹ 22
    Akademia Rozwoju Młodego Naukowca

Członkowie kół naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 7-9 października mieli możliwość udziału w Akademii Rozwoju Młodego Naukowca.Wyjazdowe szkolenie miało na celu rozwinięcie wśród młodych naukowców wiedzy i kompetencji z zakresu prawidłowej organizacji działań w ramach ich kół naukowych.

Studenci mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób tworzyć wnioski o dofinansowania, jak rozpocząć współpracę zewnętrzną, jak zarządzać organizacją pracy i czasem własnym, z jakich narzędzi korzystać, aby promować działania oraz poznali prawne aspekty funkcjonowania organizacji studenckich.

„Akademia to nie tylko szkolenia, ale również możliwość wymiany dobrych praktyk wśród młodych naukowców i szansa na rozwinięcie współpracy naukowo-organizacyjnej pomiędzy kołami naukowymi Uniwersytetu Szczecińskiego” – mówi Piotr Zaremba, organizator Akademii Rozwoju Młodego Naukowca.

Udział w projekcie, nocleg oraz transport był dla studentów bezpłatny. Jest to również pierwsze tego typu wydarzenie w Uniwersytecie Szczecińskim, które daje możliwość rozwoju dla młodych badaczy pod kątem organizacyjnym.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach zadania publicznego Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego.