• 30 LIS 23
    Barbórka 2023 – święto geologów i górników w INoMiŚ

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy 4 grudnia br. do wspólnego świętowania Barbórki w gronie studentów, pracowników i sympatyków Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wydarzenie rozpocznie się prezentacją z działalności Studenckiego Koła Naukowego Geologów US, którego członkowie jak co roku zorganizowali święto geologów i górników w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku US. Następnym punktem programu będzie wykład dra Artura Skowronka, który opowie (między innymi) skąd się biorą skały wapienne i dlaczego człowiek je łamie, pali a na końcu gasi! Z kolei dr hab. Zbigniew Głąbiński, prof. US zaprezentuje piękno i niezwykłość przyrody Sri Lanki, podkreślając także walory i tradycje kulturowe tej odległej wyspy.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia zaplanowano drobny poczęstunek oraz możliwość zwiedzania Muzeum Geologicznego US.

Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia w budynku Geocentrum Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 16A od godziny 16:00.

Zapraszamy do udziału.