• 22 CZE 23
    Brąz dla US w finale AMP w piłce nożnej w Warszawie

Z przyjemnością informujemy, że w finale Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej w Warszawie brąz wywalczyli zawodnicy Uniwersytetu Szczecińskiego, a nasz zawodnik Błażej Starzycki został królem strzelców mistrzostw.

W dniach 18-21 czerwca na boiskach w Strefie Sportu na warszawskim Rembertowie 15 zespołów stworzyło wiele pasjonujących widowisk, w których nie brakowało składnych akcji, a także efektownych bramek, dryblingów czy bramkarskich parad. Impreza, premierowo zorganizowana przez AZS Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zebrała ponad 300 uczestników, wśród których pojawiło się wielu zawodników nawet z przeszłością w uznanych polskich klubach.

Zgodnie z przewidywaniami nie zawiedli główni kandydaci do medali. W gronie półfinalistów ujrzeliśmy broniącą złota Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Rzeszowski oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, którego piłkarze stali się AMP-owymi specjalistami od rzutów karnych. Olsztynianie w ćwierćfinale zremisowali w regulaminowym czasie 1:1 z Politechniką Opolską, którą odprawili po serii „jedenastek”. Los opolan poprzez odpadnięcie z turnieju podzielili faworyci z Uniwersytetu Szczecińskiego. UWM Olsztyn znów skuteczniej egzekwował rzuty karne i nieco niespodziewanie zameldował się w finale.

Szkoda, że nie udało się wygrać. Graliśmy najlepszą piłkę, może zabrakło trochę szczęścia w karnych. Za rok celujemy w złoto. Nasza uczelnia jest przychylna w godzeniu nauki z treningami, to duży ukłon w naszą stronę. Sama organizacja zawodów stała na wysokim poziomie – mówił po turnieju Błażej Starzycki z Uniwersytetu Szczecińskiego, król strzelców mistrzostw (6 goli).

Z kolei na olsztynian w głównym spotkaniu AMP czekali już piłkarze PG Gdańsk, którzy przez całą rywalizację stracili ledwie dwa gole. Po bezbramkowym remisie, o złocie musiały zadecydować rzuty karne. W finale więcej zimnej krwi zachowali w nich gdańszczanie, wygrywając 7:6.

Przyjechaliśmy odzyskać puchar. Mieliśmy drużynę gotową na złoto, chcącą grać w piłkę, a taka taktyka powoduje, że przez jeden drobny błąd może być ciężko wrócić do meczu. W półfinale mieliśmy lekki fizyczny kryzys, co dużo nas kosztowało. Zamiast awansować do finału i zdobyć tytuł, musieliśmy się pogodzić z walką o trzecią pozycję. Dobrze, że fizycznie i mentalnie się podnieśliśmy, wygrywając 2:0 z Uniwersytetem Rzeszowskim i zdobywając brązowe medale – dodał trener Marcin Szewczyk.

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1. Politechnika Gdańska
    2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
    3. Uniwersytet Szczeciński
    4. Uniwersytet Rzeszowski
    5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
    6. Politechnika Opolska
    7. Uniwersytet Wrocławski
    8. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
    9-12. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
    9-12. Uniwersytet Łódzki
    9-12. Uniwersytet Śląski w Katowicach
    9-12. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
    13-15. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
    13-15. Politechnika Rzeszowska
    13-15. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Gratulujemy naszej drużynie.

Partnerami finale AMP w piłce nożnej mężczyzn byli Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Decathlon i Republika Smakoszy. Organizatorem tego turnieju po raz pierwszy był AZS SGH Warszawa.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Materiały: Biuro Prasowe/Akademicki Związek Sportowy