• 08 PAŹ 20
    Brązowy medal dla piłkarek US

Piłkarki Uniwersytetu Szczecińskiego zdobyły brązowy medal podczas pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, które odbyły się w Szczecinie. Dodatkowo Anita Piekarek z drużyny US zdobyła  tytuł „królowej strzelczyń”, zdobywając dla naszej reprezentacji łącznie dziewięć bramek.

W zawodach najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące UAM z Poznania, które wygrały wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęły natomiast reprezentantki z Uniwersytetu Gdańskiego.

Akademickie piłkarki rywalizowały na boiskach o wymiarach 60 metrów x 40 metrów, a czas gry wynosił 2×25 minut. Zespoły występowały w siedmioosobowych składach, nie było przepisu o spalonym, a liczba zmian w trakcie gry była nieograniczona. Organizatorem mistrzostw był AZS Organizacja Środowiskowa w Szczecinie. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu.

Klasyfikacja generalna
    1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu