• 07 LIS 22
    Delegacja US w siedzibie UNESCO w Paryżu

W dniach 3-4 listopada br. delegacja Uniwersytetu Szczecińskiego brała udział w obradach konferencji zorganizowanej z okazji 30-lecia globalnego programu UNESCO Chairs/UNITWIN.

Dr hab. Maciej Kowalewski – Dyrektor Instytutu Socjologii US, prof. US i dr Norbert Obrycki – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Terytorialnej uczestniczyli w dyskusjach na temat przekształceń wytwarzania i dystrybucji wiedzy eksperckiej w czasach kryzysów. Uniwersytet Szczeciński jest częścią tej zmiany, włącza bowiem młodych naukowców w prace badawcze na rzecz zrównoważonego rozwoju i współtworzy innowacyjne polityki społecznej i dokumenty strategiczne. Wkrótce też, zainauguruje swoją działalność w US katedra UNESCO na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego.

Konferencja Transforming knowledge for just and sustainable futures odbyła się w siedzibie UNESCO w Paryżu, wzięli w niej udział przedstawiciele ponad 500 katedr z całego świata.