• 13 GRU 23
    Doktorantka Szkoły Doktorskiej mgr Aleksandra Wendorf objęła funkcję Wiceprzewodniczącej DFUP

Miło nam poinformować, że doktorantka Szkoły Doktorskiej mgr Aleksandra Wendorf objęła funkcję Wiceprzewodniczącej Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich kadencji 2024 oraz została członkiem Komisji Rewizyjnej Krajowej Reprezentacji Doktorantów kadencji 2024.

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) zostało powołane w lipcu 2013 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Członkami Porozumienia są Samorządy Doktorantów Uniwersytetów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Głównymi zadaniami porozumienia są:

• Reprezentacja na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej środowisk doktorantów uniwersytetów;
    • Współpraca z organizacjami doktoranckimi w Polsce i za granicą;
    • Organizacja i wsparcie inicjatyw naukowych, kulturalnych i integracyjnych skierowanych do środowiska doktoranckiego;
    • Wymiana informacji i doświadczeń istotnych dla środowiska doktorantów uniwersytetów;
    • Współdziałanie z organami i organizacjami reprezentującymi poszczególne obszary szkolnictwa wyższego w Polsce.

Serdecznie gratulujemy.