• 27 CZE 22
    dr Artur Kosecki z prestiżowym stypendium

Z radością informujemy, że dr Artur Kosecki z Instytutu Filozofii i Kognitywistyki otrzymał prestiżowe stypendium Bednarowski Trust, dzięki któremu w roku akademickim 2022/2023 odbędzie sześciotygodniowy staż badawczy w Department of Philosophy na University of Aberdeen. Podczas swojego stażu dr Kosecki będzie realizował projekt pt. „The Method of Explication and Conceptual Engineering: Limits of Revision”.

Bednarowski Trust jest szkocką fundacją, której celem jest wspieranie badań polskich filozofów na szkockich uczelniach. Została założona z inicjatywy Władysława Bednarowskiego, absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora logiki na Uniwersytecie w Aberdeen. Dr Artur Kosecki jest kolejnym pracownikiem Instytutu Filozofii i Kognitywistyki, który korzysta ze wsparcia Bednarowski Trust, stypendystami fundacji byli prof. dr hab. Tadeusz Szubka, dr hab. Karol Polcyn, dr hab. Adriana Schetz, prof. US i dr hab. Maciej Witek, prof. US.

Strona BT: http://www.bednarowskitrust.org/index.html

Serdecznie gratulujemy.