• 15 CZE 23
    Dr Małgorzata Wałejko z prestiżowym stypendium

Z radością informujemy, że dr Małgorzata Wałejko z Instytutu Pedagogiki US otrzymała prestiżowe stypendium Bednarowski Trust, dzięki któremu w roku akademickim 2023/2024 odbędzie sześciotygodniowy staż badawczy w Department of Philosophy na University of Edinburgh.

Pani Doktor będzie realizowała tam projekt badawczy pt. „The Power of Acceptance in Overcoming Loneliness. Solitude in Education”.

Bednarowski Trust jest szkocką fundacją, założoną z inicjatywy Władysława Bednarowskiego, profesora logiki na Uniwersytecie w Aberdeen i absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fundacja wspiera badania polskich filozofów oraz naukowców z dziedzin pokrewnych na szkockich uczelniach. Stypendystami fundacji reprezentującymi Uniwersytet Szczeciński byli do tej pory prof. dr hab. Tadeusz Szubka, dr hab. Karol Polcyn, dr hab. Adriana Schetz, prof. US, dr hab. Maciej Witek, prof. US i dr Artur Kosecki.
    Serdecznie gratulujemy.