może tu
    • 17 MAJA 23
    Druga edycja Biegu Akademickiego za nami

11 maja br. odbyła się druga edycja Biegu Akademickiego skierowanego do studentów oraz pracowników szczecińskich uczelni. Na dystansie ok. 3 km, w dwóch turach łącznie pobiegło 500 osób.

Start Biegu Akademickiego odbył się w dwóch falach, start pierwszej fali o godz. 13:00, start drugiej fali o godz. 14:00. Trasa przebiegała ścieżką asfaltową wokół kąpieliska Arkonka.

Pomiar czasu biegu odbywał się za pomocą chipów znajdujących się w numerach startowych uczestników (elektroniczny pomiar czasu).

Poza biegiem na uczestników czekało miasteczko naukowe, a w nim 7 stacji badawczych, w których można było wykonać:

• badania genetyczne.

Dystans trzech kilometrów wokół kąpieliska Arkonka pokonało blisko 500 osób. Najszybsza „trójka’ wśród mężczyzn to: Miłosz Bielak (Politechnika Morska), Rafał Kasielski (Uniwersytet Szczeciński), Klaudiusz Obojski (Pomorski Uniwersytet Medyczny) natomiast wśród kobiet zwyciężyła studentka Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Oliwia Sarnecka, drugie miejsce wywalczyła Ada Skrzypczak (Pomorski Uniwersytet Medyczny), zaś trzecia pozycja przypadła Edycie Dydek (Uniwersytet Szczeciński).

Pierwszych 200 osób, które „zaliczyły” wszystkie wyżej wymienione stacje, czekało także badanie genetyczne.

Każdy uczestnik, który ukończył Bieg Akademicki, otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe statuetki.

Cieszymy się, że kolejna edycja Biegu Akademickiego spotkała się z dużym zainteresowaniem, przysparza wszystkim tak wiele radości, a także przyczynia się do rozwoju nauki. Wydarzenie jest również okazją do integracji szczecińskiego środowiska akademickiego.

Finansowanie projektu: środki budżetu państwa Społeczna Odpowiedzialność Nauki, środki Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorze Zachodnie i Lotto.