• 26 MAJA 23
    Dyktando Uniwersyteckie już za nami

26 maja o godzinie 11.00 w auli Geocentrum Uniwersytetu Szczecińskiego 84 osoby rozpoczęły pisanie kolejnego Dyktanda Uniwersyteckiego. Inicjatorką Dyktanda Uniwersyteckiego jest prof. Ewa Kołodziejek, która w tym roku wraz z dr. Rafałem Sidorowiczem przygotowała tekst dyktanda zatytułowany „Przebieżka à rebours”.

Wydarzenie ma charakter cykliczny i w 2023 roku odbyło się już po raz szósty. Pierwszy raz zmagania językowe odbyły się w maju 2015 roku z okazji obchodów trzydziestolecia Uniwersytetu Szczecińskiego. Nad organizacją i przebiegiem dyktanda czuwa jury złożone z pracowników Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego pod przewodnictwem prof. dr hab. Ewy Kołodziejek.

Odważni, którzy postanowili zmierzyć się z niełatwym tekstem walczyli o nagrody:

• I Uniwersytecki Mistrz Ortografii – 3000 zł;
    • II Uniwersytecki Wicemistrz Ortografii – 2000 zł;
    • III Uniwersytecki II Wicemistrz Ortografii – 1000 zł

Tekst piątego Dyktanda Uniwersyteckiego pt. „Przebieżka à rebours”.

Z radością informujemy, że w Dyktandzie Uniwersyteckim 2023 tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii otrzymał Pan Jakub Zaryński. Tytuł Uniwersyteckiego Wicemistrza Ortografii zdobyła Pani Monika Kołacz, a Uniwersyteckim II Wicemistrzem Ortografii została Pani Alicja Małaszczycka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.