• 04 WRZ 23
    Dyskusja o „Życiu żydowskim w niemieckim Szczecinie”

Międzynarodowy Ośrodek Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na spotkanie i dyskusję o “Życiu żydowskim w niemieckim Szczecinie”, które odbędzie się w dniu 5-go września br. o godz. 17.00 w Książnicy Pomorskiej, sala im. Zbigniewa Herberta.

Głównym gościem będzie Micha Cohn potomek przedwojennych mieszkańców Szczecina. Jego ojcem był Werner Cohn, który urodził się w Szczecinie i został zmuszony przez Gestapo do emigracji do Palestyny w 1934 r. Jego przodkiem był Henry Cohn, wybitny członek społeczności żydowskiej w niemieckim Szczecinie, który w 1914 opublikował bardzo ciekawe wspomnienia ze swojej młodości.

W dyskusji uczestniczyć będą także:

• prof. dr hab. Jörg Hackmann, dyrektor MOBI Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • dr hab. Eryk Krasucki, prof. US, Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • Bogdan Twardochleb, emerytowany redaktor.

Moderacja: dr Agata Jankowska (Ośrodek Pamięć i Przyszłość).