• 27 PAŹ 22
    Europejski Dzień Prawnika na WPiA

25 października br. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizował obchody Europejskiego Dnia Prawnika, który został ustanowiony przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE)

Tego dnia na zgromadzonych czekało wiele atrakcji: liczne wykłady, warsztaty, symulacje rozpraw, wystawy. Wydarzenie było skierowane do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, a także do licealistów. W tym dniu Wydział Prawa i Administracji odwiedziło ponad 300 licealistów z województwa zachodniopomorskiego.

Uczestnicy Europejskiego Dnia Prawnika poznali między innymi możliwe ścieżki kariery, wcielili się w rolę sędziego, prokuratora czy obrońcy na sali sądowej. Wzięli udział w prawniczym speed datingu oraz turnieju gier prawniczych. W murach Wydziału było można obejrzeć również dwie wystawy Galerii Pod Żabotem Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, a także zrobić sobie zdjęcie w prawniczej todze.

Osoby zainteresowane szczegółowymi zagadnieniami prawniczymi mogły uczestniczyć w wydarzeniach odbywających się w ramach jednego z czterech pokoi:

• pokoju prawa cywilnego,
    • pokoju prawa karnego,
    • pokoju prawa publicznego,
    • pokoju prawa europejskiego.

Uczestnicy Europejskiego Dnia Prawnika mieli możliwość poznania przyszłych pracodawców w czasie giełdy pracy, a także porozmawiania z przedstawicielami kół naukowych oraz samorządu studenckiego.

Partnerami wydarzenia była Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Szczecinie.