może tu
    • 25 KW. 24
    Europejski Hackathon  „Digital in defense” – zaproszenie do udziału

    Europejski Hackathon „Digital in defense” – zaproszenie do udziału

    Informujemy, że właśnie rozpoczął się nabór do międzynarodowego hackathonu, organizowanego przez European Union Defence Innovation Scheme – EUDIS, który w Polsce odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Krakowskim Parku Technologicznym przy ul. Podole 60.

     

    Równolegle w hackathonie rywalizować będą zespoły z Litwy, Węgier, Grecji, Belgii, Włoch i Polski. Jest to zatem doskonała okazja, aby młode zespoły naukowe mogły wykorzystać swoje umiejętności, doświadczenie i wiedzę, by wspólnie rozwiązywać rzeczywiste wyzwania obronne. I choć temat wiąże się z obronnością, to zdecydowanie jest to miejsce dla zespołów interdyscyplinarnych, z różnych dziedzin nauki i wielu kierunków studiów i badań, nie tylko inżynieryjnych i wojskowych.

     

    Czego się spodziewać?
    Hackhaton to 48 godzin intensywnej pracy, kreatywności i radości dostrzegania nowych możliwości przy tworzeniu rozwiązań dla najpilniejszych wyzwań sektora obronnego.

     

    Tematyka tegorocznego hackathonu to „Digital in Defence”, skupiający się na trzech głównych wyzwaniach:

    • ochrona infrastruktury podwodnej
    • poprawa świadomości sytuacyjnej
    • cyberbezpieczeństwo w obronie

    Praca odbywać się będzie w zespołach 2-5 osobowych przy wsparciu mentorów wojskowych, technologicznych i biznesowych.

     

    Dla kogo jest ten hackathon?
    Zapraszamy naukowców, studentów, doktorantów, absolwentów i przyjaciół uczelni, którzy nie boją się wyzwań i chcą przyczynić się do zmian w sektorze obronnym. Jest to idealna okazja, aby w przyjaznym i otwartym środowisku wykorzystać swoje umiejętności programistyczne i innowacyjne przy tworzeniu realnych scenariuszy obronności. Nie trzeba być specjalistą w dziedzinie obronności czy bezpieczeństwa cyfrowego. Wystarczy pasja technologiczna i nieszablonowy sposób myślenia. W hackathonie odnaleźć się mogą specjaliści z wielu dziedzin: UX/UI, web designerzy, graficy, programiści, inżynierowie, fizycy…

     

    Co można zyskać?
    Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody pieniężne z puli 20 000 zł, dostęp do programu mentoringowego oraz gwarancję uczestnictwa w branżowych wydarzeniach przez kolejne 12 miesięcy. To nie tylko szansa na rozwój własnego pomysłu, ale również świetna okazja na nawiązanie cennych kontaktów w branży.

     

    Jak się zarejestrować?
    Rejestracja trwa do 19 maja 2024 r. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: https://new.ultrahack.org/hackathons/eudis-hackathon-2024-poland.

     

    Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, zaś Krakowski Park Technologiczny, jako jedyny akcelerator w Polsce, jest częścią prestiżowej sieci akceleratorów NATO DIANA.

Accessibility Toolbar