• 10 SIE 23
    Głos ekspercki prof. dra hab. n. med. Jerzego Sieńko w Senacie RP

W czasie przerwy wakacyjnej pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego wciąż są aktywni naukowo wykorzystując swą wiedzę i doświadczenie, czego dowodem jest ich głos ekspercki w najważniejszych instytucjach państwowych.

23 sierpnia br. w Senacie RP prof. dr hab. n. med. Jerzy Sieńko, pracownik Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego, wystąpi jako inicjator powołania grupy polskich ekspertów wspierających rozwój transplantologii narządowej w Ukrainie. Wezmą w nim udział także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Spotkanie ma na celu powołanie dwustronnych zespołów roboczych i ustalenie harmonogramu działań.
    Sympozjum objął patronatem honorowym Marszałek Senatu RP, prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzki, który również jest transplantologiem.

Wydarzenie odbędzie się 23 sierpnia br. o godzinie 12.00 w Senacie RP, przy ul. Wiejskiej 6/8 w Warszawie.