• 06 GRU 23
    Gryfy Samorządności Uniwersytetu Szczecińskiego 2023 przyznane

W sobotę 2 grudnia br. odbyła się uroczysta Gala Aktywności Studenckiej „Gryfy Samorządności 2023” na Uniwersytecie Szczecińskim, organizowana przez Samorząd Studencki US. Nagrody trafiły do studentów, pracowników i jednostek uczelnianych, wybranych w głosowaniu społeczności akademickiej. Dodatkowo członkowie Samorządu Studenckiego US wyróżnili osoby i organizacje zasłużone dla społeczności studenckiej.

Nagrody w konkursie Gryfy Samorządności 2023 przyznane zostały w pięciu kategoriach. Statuetki trafiły do:

• Studenckiego Naukowca Roku: Klaudii Lewity,
    • Studenckiego Sportowca Roku: Wiktorii Guść,
    • Studenckiego Twórcy Roku: Jakuba Mieczaja,
    • Społecznika Roku: Agnieszki Bruczko,
    • Najaktywniejszej Organizacji Studenckiej: Antygen – Studenckie Koło Naukowe Mikrobiologów i Immunologów.

Poza konkursem Samorząd Studencki US nagrodził osoby i jednostki, które przez cały rok akademicki wspierały studentów, pomagały rozwiązywać problemy, umożliwiały rozwój oraz rozwijały życie akademickie społeczności studenckiej. Gryfy Samorządności w poszczególnych kategoriach otrzymali:

• Przyjazny dziekanat: Sekcja ds. Studenckich Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych US,
    • Wsparcie Studentów: Sekcja ds. Stypendiów i Sprawozdawczości US,
    • Rozwój Kulturalny Studentów: Stowarzyszenie Inspiracje Młodych,
    • Przyjazny Akademik: Dom Studencki nr. 4 Portowiec,
    • Rozwój Kompetencji Studentów: UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego,
    • Najaktywniejszy Samorząd: Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa i Administracji US,
    • Przyjaciel Samorządu: Agnieszka Lizak – Rzeczniczka Prasowa US oraz Paweł Michalik – Rzecznik Praw Studenta US,
    • Partner Studentów: Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
    • Nagrodę Publiczności otrzymało FiskUS – Koło Naukowe Prawa Finansowego przy WPiA US.

Podczas uroczystej Gali wyróżniono także mentorów wydziałów, na których głosowali studenci za pomocą platformy e-prodziekan:

• Mentor Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych: dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US,
    • Mentor Wydziału Humanistycznego: dr Łukasz Muniowski,
    • Mentor Wydziału Nauk Społecznych: dr Małgorzata Szcześniak,
    • Mentor Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania: prof. dr hab. Waldemar Gos,
    • Mentor Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia: dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich US,
    • Mentor Wydziału Prawa i Administracji: mgr Patryk Kupis,
    • Mentor Wydziału Teologicznego: ks. dr hab. Grzegorz Wejman, prof. US.

Gryf Samorządności to nagroda corocznie przyznawana przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Szczecińskiego. Honoruje osoby i instytucje, które swoją działalnością wyróżniły się w minionym roku akademickim. Celem konkursu jest docenienie różnorodności talentów oraz zaangażowania w społeczność akademicką Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie gratulujemy nominowanym i nagrodzonym.