• 07 MAR 22
    Hala sportowa US oddana dla uchodźców z Ukrainy już działa

Informowaliśmy już Państwa wcześniej o decyzji władz US, dotyczącej udostępnienia naszej hali sportowej na ul. Sowińskiego 7 na potrzeby pomocy uchodźcom. Cieszymy się, że punkt zaczął już działać i niesie pomoc przyjeżdżającym do Szczecina obywatelom Ukrainy.

W hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego powstała baza 180 łóżek dla uciekających przed wojną Ukraińców. W tym miejscu uchodźcy mogą zarejestrować swój przyjazd do Polski, odpocząć po ciężkiej podróży, a także zjeść posiłek. Następnie Ukraińcy zostaną przetransportowani do lokalów przygotowanych przez samorządy.

Największą liczbę uchodźców stanowią kobiety i dzieci, dlatego pracownicy i studenci Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego organizują dla punktu recepcyjnego zbiórkę zabawek, przyborów do pisania i malowania, słodyczy, soczków oraz żywności z długim terminem.

Natomiast w Bibliotece Międzywydziałowej US przy al. Piastów 40A (budynek nr 3) odbywa się zbiórka wód mineralnych i naczyń jednorazowych dla punktu recepcyjnego dla Uchodźców z Ukrainy.

Osoby, które chcą przekazać istotne informacje dotyczące pomocy mieszkańcom Ukrainy proszone są o kontakt z Pełnomocniczką Rektora US ds. pomocy Ukrainie dr Dorotą Kowalewską, email: forukraine@usz.edu.pl.