• 14 CZE 23

W sobotę, 27 maja 2023 r. w Sali Bankietowej Hanza Tower odbył się II Bal Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Połączone siły Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego i Parlamentu Doktorantów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowały wydarzenie, które stało się okazją do integracji szczecińskiej społeczności akademickiej.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Władz Uniwersytetu Szczecińskiego, dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US – Prorektor ds. Studenckich, dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów a także Dyrekcja Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, Dyrektor SD dr hab. prof. US Jarosław Korpysa i Wicedyrektor SD dr hab. prof. US Paulina Niedźwiecka-Rystwej, jak również Przewodnicząca Rady Naukowej SD w kadencji 2019-2022 prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak oraz obecna Przewodnicząca Rady Naukowej SD prof. dr hab. Iga Rudawska.

W trakcie Balu Doktorantów zostały przyznane nagrody za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. Za stałe zaangażowanie i swój nadzwyczajny wkład w rozwój Szkoły Doktorskiej i społeczności doktorantów nagrodzona została , dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji. Za niegasnącą przychylność i otwartość na nawet najśmielsze pomysły doktorantów nagrodę otrzymał  dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów. Nagroda za nieprzerwaną i pełną serdecznych gestów działalność na rzecz doktorantów US trafiła do dr hab. Renaty Podgórzańskiej, prof. US -Prorektor ds. Kształcenia. Za wsparcie i swój wkład w rozwój środowiska doktorantów US nagrodzeni zostali także Kanclerz Uniwersytetu Szczecińskiego mgr inż. Andrzej Jakubowski oraz Kwestor, mgr Andrzej Kuciński.

Przypominamy, że podczas I Balu Doktorantów, który odbył się w 2022 r. także zostały przyznane nagrody za wyróżniającą działalność na rzecz doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego. Nagrodę za przychylność dla rozmaitych projektów samorządu doktorantów, kibicowanie ich rozwojowi oraz wsparcie finansowe doktorantów otrzymał Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński. Za wspieranie wszystkich działań i projektów, a także niezliczone rozmowy z doktorantami oraz samorządem studenckim nagrodę odebrała Prorektor ds. Studenckich dr hab. prof. US Katarzyna Kotarska. Za wspieranie rozmaitych działań naukowych doktorantów, umożliwianie realizacji zróżnicowanych projektów oraz za przyczynianie się do nieustającego rozwoju młodych naukowców nagroda została przyznana Prorektorowi ds. Nauki prof. dr. hab. Andrzejowi Skrendo.

Nie obyło się także bez nagród dla osób bezpośrednio powiązanych z funkcjonowaniem Szkoły Doktorskiej. Za pracę, wsparcie i osobiste zaangażowanie, bez których nic w Szkole Doktorskiej nie wyszłoby poza fazę teoretycznych założeń nagrodę otrzymała prof. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak. Nagroda powędrowała także do Przewodniczącej Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Igi Rudawskiej za jej czas i serce poświęcone na pracę na rzecz doktorantów Szkoły Doktorskiej.

Bal był także doskonałą okazją do pożegnania Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego mgr Artura Łabuza, który zbliża się do końca swojej kadencji. Władze, Dyrekcja Szkoły Doktorskiej US i społeczność doktorantów podziękowała mu za całokształt działalności na rzecz samorządu doktorantów i społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zabawa przy profesjonalnej oprawie muzycznej trwała do białego rana, a jedną z atrakcji Balu była fotobudka i Księga Gości. Z całą pewnością ten wieczór na długo pozostanie w pamięci społeczności akademickiej.